Zapobieganie pierwszemu wystąpieniu wad cewy nerwowej przez perkoncepcyjne suplementowanie witaminą

Istnieją znaczące dowody na to, że doustne podawanie suplementów multiwitaminowych 1, 2 lub samego suplementu kwasu foliowego3 4 5 zapobiega nawracającym uszkodzeniom cewy nerwowej. Jednak około 95 procent kobiet, które dostarczają dzieciom z wadami cewy nerwowej, wcześniej nie wydało niemowląt z tymi wadami. Szereg badań obserwacyjnych wskazuje na skuteczność takiej suplementacji w zapobieganiu defektom cewy nerwowej, 6 7 8 9 chociaż jedno z badań nie wykazało żadnego efektu.10 Podjęliśmy próbę ustalenia, czy perkoncepcyjne suplementacja witamin może zmniejszyć częstość występowania pierwszego wystąpienia wady cewy nerwowej. Metody
Przedmioty
Kobiety planujące ciążę, które spełniały następujące kryteria, kwalifikowały się do udziału w węgierskim Programie Planowania Rodziny rozpoczętym w 1984 r .: nie opóźniały poczęcia lub niepłodności, nie były w ciąży, a ich udział był dobrowolny. W pierwszych czterech latach badania istniały dwa inne kryteria: wiek poniżej 35 lat folderów kobiet skierowano do kliniki doradztwa genetycznego) i żadna wcześniejsza nie była oczekiwana (wywołana aborcja nie była powodem wykluczenia).
Projekt badania
Projekt badania11 obejmował trzy etapy wykonywane lub nadzorowane przez wykwalifikowane pielęgniarki: sprawdzanie zdrowia reprodukcyjnego; trzymiesięczne przygotowanie do poczęcia, w tym suplementacja witaminami lub pierwiastkami śladowymi i antykoncepcja; i ochrona bardzo wczesnej ciąży z natychmiastową opieką prenatalną. Podczas pierwszej wizyty dokonano przeglądu kryteriów kwalifikowalności, a kwalifikujące się kobiety zostały poinformowane o celu badania, w tym o zastosowaniu suplementacyjnym, i zapytano, czy zgodziły się na losowe przydzielenie do otrzymania suplementu. Następnie kobiety zostały poproszone o wyrażenie pisemnej świadomej zgody i zaprzestanie przyjmowania jakichkolwiek innych witamin.
Kobiety biorące udział w badaniu zostały losowo przydzielone do suplementu witaminowego (Elevit Pronatal, Hoffmann-LaRoche) lub suplementu pierwiastków śladowych jako pojedynczej tabletki każdego dnia przez co najmniej jeden miesiąc przed planowanym poczęciem. Kobiety zostały poproszone o odnotowanie, że przyjmowały tabletkę każdego dnia w formie używanej do rejestrowania podstawowej temperatury ciała i pozostawienia nieużywanych tabletek w pudełku. Suplement witaminy zawierał 6000 IU witaminy A do końca 1989 r. I 4000 IU po tym czasie, 1,6 mg witaminy B1, 1,8 mg witaminy B2, 19 mg nikotynamidu, 2,6 mg witaminy B6, 4 .g witaminy B12, 100 mg witaminy C, 500 jm witaminy D, 15 mg witaminy E, 10 mg pantotenianu wapnia, 0,2 mg biotyny, 0,8 mg kwasu foliowego, 125 mg wapnia, 125 mg fosforu, 100 mg magnezu, 60 mg z żelaza, mg miedzi, mg manganu i 7,5 mg cynku. Suplement zawierający pierwiastki śladowe zawierał mg miedzi, mg manganu, 7,5 mg cynku i 7,5 mg witaminy C.
Podczas drugiej wizyty, trzy miesiące później, kobiety otrzymywały tabletki przez następne trzy miesiące, proszone o próbę osiągnięcia poczęcia w tym okresie i proszone o powrót natychmiast po pierwszej nieodebranej miesiączce. Celem trzeciej wizyty było potwierdzenie ciąży z czułym testem ciążowym, jeśli kobieta straciła miesiączkę
[więcej w: butapirazol maść, lacibios femina żel, naturalne mydło ]