Nieuchwytna równowaga – godziny pracy rezydentów i ciągłość opieki

Cztery lata po wejściu w życie krajowych limitów godzin dyżurnych dla rezydentów medycznych – i prawie dwie dekady po uchwaleniu podobnych limitów przez stan Nowy Jork – rozmowy z rezydentami, lekarzami, naukowcami zajmującymi się opieką zdrowotną i ekspertami medycyny snu sugerują, że ani opieka nad pacjentem edukacja medyczna nie jest optymalna w ramach obecnego systemu i konieczne są dalsze reformy. Ale nie ma większego porozumienia co do tego, co należy zrobić, a nawet tego, czy limity czasu pracy powinny zostać zaostrzone lub złagodzone. Amerykańskie szpitale kliniczne radzą sobie z większą liczbą przyjęć, traktując starszych i bardziej chorych pacjentów i szybciej wypuszczając pacjentów niż w poprzednich dekadach – czynniki, które, mimo ograniczeń w godzinach, nasilały obciążenie pracą mieszkańców. Sprawdzamy, czy obecne ograniczenia wymagają udoskonalenia – powiedziała Ingrid Philibert, wiceprezes ds. Działań terenowych w Radzie Akredytacyjnej ds. Edukacji Medycznej Absolwenta (ACGME), która akredytuje amerykańskie programy pobytowe. ACGME jest popychana z obu stron , mówi, przez ludzi, którzy myślą, że posunęliśmy się za daleko i przez tych, którzy myślą, że nie poszliśmy wystarczająco daleko .
Jednym z powodów jest brak wiarygodnych krajowych danych mierzących wpływ ograniczeń czasu pracy na szkolenie lub opiekę nad pacjentem. Zasady te miały na celu poprawę bezpieczeństwa pacjenta poprzez zmniejszenie liczby błędów medycznych i zwiększenie doświadczenia edukacyjnego mieszkańców oraz ochronę przed wypadkami, urazami i innymi skutkami pozbawienia snu. Specjaliści od medycyny snu twierdzą, że mieszkańcy USA nadal pracują za dużo godzin – i że dozwolone obecnie 30-godzinne zmiany i 80-godzinny tydzień pracy są niebezpieczne zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Rezydenci w Europie pracują około 56 godzin tygodniowo, a po sierpniu 2008 roku będą mogli pracować tylko 48 godzin. Badania wykazały, że wydajność kliniczna cierpi, a błędy wzrastają, gdy lekarze są zmęczeni. Dwadzieścia cztery godziny to za dużo , aby być stale na służbie, powiedział Steven Lockley z Wydziału Medycyny Snu w Brigham i Szpitalu Kobiet w Bostonie. Możesz pracować tylko od 16 do 18 godzin.

Jednak znacznie mniej badań dotyczyło tego, czy błędy, którym można zapobiec, również zwiększają się, gdy odpowiedzialność za pacjentów jest wielokrotnie przekazywana z jednego mieszkańca do drugiego. Takie przekazywanie stało się o wiele częstsze w nauczaniu szpitali w wyniku zmian w harmonogramie wprowadzonych w celu dostosowania się do zasad czasu pracy (na przykład korzystania z nocnych pływaków mieszkańców, którzy przyjmują pacjentów w nocy i przekazują je do innego zespołu rano). Na przykład w University of California w San Francisco takie zmiany w harmonogramie spowodowały średnio 15 przeniesień na pacjenta podczas 5-dniowej hospitalizacji. Każdy stażysta był zaangażowany w ponad 300 przekazań podczas średniej miesięcznej rotacji, 40% wzrost liczby zgłoszeń przed wprowadzeniem limitów godzin służby.1 Z 6 milionami pacjentów otrzymujących opiekę w szpitalach amerykańskich co roku, wpływ na opiekę medyczną jest potencjalnie duża – ale trudna do zmierzenia.
Jako lekarz prowadzący nadzorujący mieszkańców Houston w Houston
[podobne: dysmutaza ponadtlenkowa, objawy dny moczanowej, jak wygląda półpasiec ]