Krucjata o mniejszej sile – czy nadmiernie lub nadmiernie upraszczamy? AD 4

Te zastrzeżenia podważają motyw mniej, jest bardziej, ale odzwierciedlają złożoną prawdę. Niestety, nastawienie wprowadzone przez mniej-więcej może być nieznane szerszej publiczności. Wszyscy wiedzą, że firmy farmaceutyczne są nastawione na zysk i odpowiednio interpretują sponsorowane przez firmę testy. Ale kiedy dziennik, który potępia nadmiar środków, publikuje artykuł podkreślający szkody wyrządzone przez leczenie, lub lekarza koncentrującego się na łagodzeniu nadużywania cytowany jest w celu poparcia interwencji wstrzymujących się, ludzie czytający informacje w prasie prawdopodobnie nie zważą na odpowiednie nastawienie.
Niedawne omówienie badania ORBITA, które wykazało, że PCI nie przynosi żadnych korzyści w porównaniu z pozorowaną interwencją pacjentów z niskim ryzykiem wystąpienia choroby wieńcowej, 29 wskazuje na rosnący wpływ tej tendencji. Na przykład New York Times donosi, że procedura stosowana w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej u setek tysięcy pacjentów w każdym roku jest bezużyteczna dla wielu z nich. 30 Atlantic zauważył: Jeśli stenty otwierają zatkane arterie rzeczywiście nie Pomagają ludziom w sytuacjach niepogody, to byłby jeden z największych rozczarowań w medycynie. 31
Być może większym rozczarowaniem jest pośpiech, by zwiększyć znaczenie tego badania przez ludzi, którzy zwykle potępiają utrwalanie hype i dezinformacji. Badanie to przypomina nam, że optymalna terapia medyczna powinna być leczeniem pierwszego rzutu u stabilnych pacjentów z niskim ryzykiem i wzmacnia potrzebę kontroli pozorowanych. Jednak na podstawie tych wyników stwierdzenie, że PCI jest bezużyteczna u pacjentów ze stabilną dusznicą bolesną, jest równie mylące, jak twierdzenie, że wszyscy pacjenci z nowo zdiagnozowanym chłoniakiem powinni otrzymywać terapię CAR-T na podstawie dowodów sugerujących korzyści w wysokich stężeniach. -risk podgrupa z nawrotową i oporną chorobą. Podczas gdy wyolbrzymianie zasiłków wydaje się być odrzucane jako spętany przez zyski spekulacje, imponujące twierdzenia dotyczące wartości mniejszego wykonania spotykają się z dużo mniejszą kontrolą. Chociaż powinniśmy kwestionować domyślne ustawienie rób wszystko , etos mniej więcej ryzykuje to, co najlepsze dla systemu , wbrew temu, co jest najlepsze dla naszych pacjentów.
Iluzje wartości
Znaczenie odróżniania mniejszego od lepszego jest potwierdzone w niedawno opublikowanym artykule dotyczącym ekonomii oceniającym skuteczność CT w diagnozowaniu zatorowości płucnej. [32] Chociaż nieefektywność niekoniecznie jest równoznaczna z nadużywaniem, dyskurs polityki zdrowotnej i inicjatywy takie jak Wybieraj mądrość zwykle koncentrują się na ograniczeniu wykorzystanie. Ale czy to najlepszy sposób na optymalizację wydajności? W przypadku zatorowości płucnej, prawdopodobnie nie. Korzystając z modelu ekonomicznego, autorzy stwierdzili, że wielu lekarzy wykazuje przewagę, ale większe zagrożenie dla zdrowia rodzi się wśród pacjentów o największym ryzyku. Przypominając czytelnikom, że aby rozwiązać problem nieskuteczności opieki zdrowotnej, musimy dokładnie określić ich naturę, autorzy zauważają: Koszty opieki społecznej związane z niewłaściwą alokacją są znacznie większe niż koszty nadużywania .
To, czego takie modelowanie nie jest w stanie rozwiązać, to filozoficzne wyzwanie, jakim jest sklasyfikowanie opieki zdrowotnej nad efektywnością, lub na początek wartością . Zdefiniowanie skuteczności testu obrazowania jest stosunkowo proste, ale zrozumienie wartości w większości opieki zdrowotnej nie jest. Wyniki przeżycia, długość pobytu, unikanie readmisji i infekcje dróg moczowych nabywały całą materię dla pacjentów. Ale na przykład spokój ducha dla starszego wdowca z niewydolnością serca, który domaga się dodatkowej nocy w szpitalu, ponieważ jego córka nie może zabrać go do domu w planowanym dniu zwolnienia. Jeśli następnego ranka ma gorączkę, okaże się, że ma infekcję dróg moczowych, wymaga dwóch dodatkowych dni w szpitalu i zwraca się w następnym miesiącu, ponieważ niewydolność serca nie reaguje na kary za readmisję, czy jego opieka ma niską wartość? Spośród wszystkich implikacji politycznych mniejszego ruchu, być może najbardziej problematyczne jest wzmocnienie złudzeń o wartości: wiemy, co to znaczy i możemy zmierzyć, że te same rzeczy mają znaczenie dla wszystkich pacjentów i że efekt jakiejkolwiek interwencji można zrozumieć w oderwaniu od niezliczonych innych.
Kilka lat temu miałem tajemniczą chorobę, ostatecznie przypisaną do prawdopodobnej alergii na NLPZ. Ale przed diagnozą, kiedy podskakiwałem od specjalisty do specjalisty, choroba zapalna jelit weszła w różnicę i jeden lekarz nalegał, abym poddał się kolonoskopii. Przez miesiące odmawiałem. Dla mnie korzyść z uniknięcia testu znacznie przewyższała niewielkie ryzyko braku prawdopodobnej diagnozy. Co zaskakujące, dla mnie jako pacjenta ł
[podobne: ginekolog, Usługi stomatologiczne, oprogramowanie stomatologiczne ]
[hasła pokrewne: tarczyca u mężczyzn objawy, lacibios femina żel, sonomed szczecin ]